تعداد بازدید کنندگان 8440
پنجشنبه 6 اسفند 1394-14:8:14


ساخت میکروراکتور تصفیه آب‌های آلوده در دانشگاه تهران توسط محقق خویی

برای نخستین‌بار در کشور، میکرو راکتور تصفیه آب‌های آلوده در دانشگاه تهران ساخته شد.به گزارش خوی آنلاین از سرویس علمی ایسنا، حامد اسکندرلو، دانشجوی رشته شیمی کاربردی دانشگاه تهران، موفق به ساخت میکروراکتوری شد که می‌تواند آب‌های آلوده را تصفیه کرده و آلاینده‌های پایدار را از آب‌ حذف کند.

 

ساخت این دستگاه در قالب پایان‌نامه دکتری و با عنوان «سنتز و بررسی فعالیت فتوکاتالیزوری نانو مواد بر پایه TiO2 در میکرو و ماکرو فتوراکتور‌ها برای حذف آلاینده‌های آلی پایدار» و به راهنمایی دکتر علیرضا بدیعی انجام شده است.

 

این دستگاه در مقایسه با مشابه خارجی آن از قابلیت‌های زیادی برخوردار است که از جمله آن‌ها می‌توان به ساخت آسان، سریع و کم هزینه، اندازه کوچک و قابل حمل و همچنین مصرف پایین انرژی اشاره کرد که قابلیت توسعه و صنعتی‌سازی آن را بسیار افزایش می‌دهد.

 

این میکروراکتور ثبت اختراع ملی نیز شده است و دانش طراحی و ساخت آن نیز در دو مقاله ISI در مجلات Chemical Engineering و Environmental Technology به چاپ رسیده است.

آقای حامد اسکندرلو متولد سال 63 در خوی می باشد و در حال حاضر محقق پسا دکتری دانشگاه تهران می باشد  و دارنده چندین جایزه و عنوان از مراجع داخلی و خارجی است. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با ایشان به آدرس وب سایت ایشان www.polimi.academia.edu/Eskandarloo مراجعه نمایید.


کلمات کلیدی
نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 11 + 4
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل