تعداد بازدید کنندگان 1430
جمعه 19 آذر 1395-13:32:13


توسعه مرز رازی ، کاپي کوی از ترکيه ، توسعه مرز سرو از آذربايجان غربي!!

با گذشت 9 ماه از آغاز سال 1395 نه تنها هیچ اقدامی برای آغاز توسعه پایانه رازی انجام نشده که دیروز شاهد بودیم بجای مرز رازی، کلنگ توسعه پایانه مرز سرو به زمین زده شد! چرا؟!علیرغم اینکه توسعه پایانه مرز رازی و ترانزیتی کردن آن و فعالیت 24 ساعته اش در سال 1393 تصویب شد و در سال 94 زمین مورد نیاز شناسایی و مراحل قانونی واگذاری آن انجام گردید و نقشه های فنی اش تهیه شد، اما آغاز این پروژه به هر دلیل و بهانه ای به آغاز سال 1395 موکول گردید. در این مدت توسعه و ترانزیتی کردن پایانه مرز رازی (کاپی کوی) از طرف ترکیه آغاز شد و مسوولان شهرستان خوی نیز در مراسم کلنگ زنی آن حضور یافتند.

اکنون با گذشت 9 ماه از آغاز سال 1395 نه تنها هیچ اقدامی برای آغاز توسعه پایانه رازی انجام نشده که دیروز شاهد بودیم بجای مرز رازی، کلنگ توسعه پایانه مرز سرو به زمین زده شد! چرا؟! نکند سخن نماینده سابق مردم خوی که :« برای توسعه مرز رازی سنگ اندازی می شود» درست باشد؟ متاسفانه سابقه تاریخی ما این گفته را تایید می کند!

به چند و چون قضیه اینکه چرا عمدا یا سهوا تعلل شد تا در سال 1394 توسعه مرز رازی آغاز نشود!

یا چرا در تحویل زمین مورد نظر گره افتاد و یا گره ایجاد کردند!

یا ... بگذریم.

نچه بحق مردم خوی از مسوولان محترم، نماینده مجلس، فرماندار، مسوولان پایانه و گمرک انتظار دارند تلاش و پیگیری برای تحقق یک مطالبه قانونی و مصوب و دارای بودجه یعنی آغاز توسعه پایانه مرز رازی است .

و اما چند سوال از مسوولان استانی:

آقایان! در آن طرف مرز سرو، کدام امکانات را طرف ترکیه ایجاد کرده که شما متقابلا برای توسعه مرز سرو آن کارها را انجام می دهید؟ و چرا علیرغم آماده شدن همه امکانات توسعه مرز رازی از طرف ترکیه، شما در ایجاد این امکانات در این طرف تعلل می کنید؟ درست است که توسعه همه مرزها و پایانه ها باید انجام شود اما اولویت با توسعه کدام پایانه بود؟!

 


کلمات کلیدی
نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 57 + 7
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل