تعداد بازدید کنندگان 1197
شنبه 29 آبان 1395-9:21:9


مرز رازی خوی، مناسبترین پایانه صادراتی کشور به اروپا

معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مرز رازی کاپی کوی خوی نزدیکترین و امن ترین مسیر ارتباطی ایران به ترکیه و اروپا استبه گزارش خوی آنلاین  جمشید انصاری درجلسه شورای اداری شهرستان خوی با بیان اینکه شهرستان خوی و مرز رازی  در نزدیکترین مسیر ارتباطی ایران و ترکیه اروپا قرار گرفته است اظهار کرد: با توجه به سایر مرزهای کشور مرز رازی با سابقه تاریخی از بهترین و امن ترین مرزهای کشور است .

 

وی با اشاره به اینکه مرز بعنوان یک پتانسیل و ظرفیت اقتصادی برای کشورها محسوب می شود تصریح کرد: باید نگاه مان در مرز یک نگاه اقتصادی و توسعه ای باشد و مرز رازی با توجه به اینکه دارای خطوط ریلی هم هست می تواند محل و پایانه بسیار مناسبی برای صادرات باشد.

 

انصاری وجود فرودگاه خوی را از دیگر مزیت های شهرستان و مرزی رازی برای صادرات و توسعه اقتصادی برشمرد و گفت : در صورتیکه از این مزیت ها و پتانسیل ها موجود استفاده لازم نشود باید اشکال را در مدیریت استان جستجو کرد.

 

وی ادامه داد:رویکرد بخشی به مسایل رویکرد مناسبی نیست و مجموعه مدیریتی دولت در هر منطقه باید با یک هم افزایی بتواند راه حل مشکلات مردم را بهترین وجه آن نشان دهد.

 

معاون رییس جمهور با اظهار تاسف از اینکه در این کشور هر کس و مدیری کمتر کار انجام دهد مواخذه نمی شود و هر فرد و مدیری که بیشتر کار و ریسک کند مورد مواخذه قرار می گیرد تصریح کرد :دولت تدبیر و امید در شرایط بسیار دشوار در سال 92 کشور را تحویل گرفت و در این چند توانست به موفقیت های بسیار چشمگیری در مهار تورم و کم کردن تنش روابط با دیگر کشورها و ایجاد فضای آرام در کشور دست پیدا کند .

 

وی افزود:آنچه مورد غفلت واقع شده است اینکه مدیران دولتی نتوانسته مشکلات و موفقیت های دولت را به مردم مناطق بازگو کنند.

 

انصاری جانشینی فرماندهی اقتصاد مقاومتی را ازدیگر ماموریت های خود برشمرد و گفت :دولت هیچ برنامه اقتصادی الا اقتصاد مقاومتی ندارد و در در بحث اقتصاد مقاومتی سعی شده است کاهش وابستگی به کالاهای اساسی در دستور کار قرار گیرد.

 

وی بابیان اینکه در حال حاضر سه میلیون 100هزار نفر حقوق بگیر دولتی در سطح کشور داریم داریم تصریح کرد:70در صد بودجه کشور برای حقوق صرف می شود .

 

معاون رییس جمهور در خصوص وضعیت فعلی شهرستان خوی هم اظهار کرد:باید یک مزیت رقابتی و اقتصادی برای تعریف شود تا سرمایه گذاری های دولتی و بخش خصوص براساس آن صورت گیرد.

 

در ادامه روسای بانک ها و مدیران ادارات عمکلرد و نیازهای جامعه را برای مسئولین حاضر در جلسه توضیح دادند .

منبع ایسنا

کلمات کلیدی
نظرات 0
ارسال نظر
نام
پست الکترونیک
آدرس وب سایت / وبلاگ
نظر شما
= 37 + 5
مطالب برتر
مطالب پربینندهپربازدیدهای یک ماه قبلپربازدیدهای دو ماه قبلپربازدیدهای سه ماه قبل